Bizi Takip Edin!
  1. Ana Sayfa
  2. Merak Edilenler
  3. Diş Beyazlatma

Dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere sebep olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok renk, şekil, konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebilmektedir. Renklenmiş dişlerin beyazlatılması (bleaching), diğer restoratif metotlara kıyasla daha ucuz, pratik ve zararsızdır.

Bleaching dişlerin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntü vermek amacıyla beyazlatılması işlemidir. Diş beyazlatma, eğer dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

Dişler yaşlanma ile dişleri boyayan maddelerin (kahve, çay, kola, sigara vb.) tüketimi, travmalar, eski protezler, kaplamalar, dolgular sayesinde renk değiştirirler. Dişlerin oluşumu boyunca kullanılan antibiyotik (tetracycline) veya aşırı flor tüketimi de dişlerde renklenmelere yol açabilir. Bu durum dişin yapısından ileri gelebileceği gibi diş etkenlerin boyamasıyla, gelişim çağında alınan antibiyotik ya da florür nedeniyle, yaşlılıkla veya dişe gelen bir darbe nedeni ile de olabilir.

Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Diş beyazlatma işlemi hemen hemen herkese uygulanabilir. Ancak, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız muayene ve teşhis ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Ör: Diş eti hastalığı.

Beyazlatma İşlemi Zor ve Zahmetli Midir?

Diş beyazlatma işlemi zor değil ama biraz zahmetlidir. Ofis uygulamalarında klinikte geçen süre yaklaşık 40 dakikadır. Uygulama sırasında hastada katlanılabilir ölçüde sızı olması doğaldır.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli Midir?

Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması diş hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece etkin ve güvenlidir. Dişler ve dişetleri hiçbir şekilde zarar görmez.